Redakcja 12 kwietnia 2023

Bardzo popularna w dzisiejszych czasach jest usługa projektowania stron. Profesjonalnie zajmuje się tym bardzo wiele różnych firm, które na co dzień wykonują wiele prac informatycznych. Projektowaniem stron internetowych można zająć się również samodzielnie, ale bez potrzebnej wiedzy strona internetowa nie będzie wykonana prawidłowo.

Wygląd strony internetowej, jak i wszystkie jej parametry są bardzo ważne po to, aby mogła trafiać ona do wielu różnych odbiorców i po to, aby mogła być w odpowiedni sposób pozycjonowana. Najważniejsza jest domena, na której strona będzie się znajdowała. Domeny są płatne oraz darmowe. Różnica polega oczywiście na tym, że domeny płatne mają dużo więcej możliwości.

Ceny i czas realizacji stron internetowych

Cena stworzenia profesjonalnej strony ze wszystkimi odpowiednimi mechanizmami powinna zmieścić się w cenie 12 000 zł-32 000 zł netto. Taka cena występuje oczywiście w profesjonalnych agencjach i firma informatycznych. Tworzona jest przez specjalistów i profesjonalistów, którzy stworzą dobrą i odpowiednio dobraną stronę internetową.

Oczywiście można znaleźć oferty z niższą ceną, ale tutaj może pojawiać się obawa, że wykonawca strony pominie kilka ważnych mechanizmów, które powinny być standardowe. Dlatego tak ważne jest odpowiednie prześwietlenie wszystkich ofert.

Projektowanie stron internetowych dla osób, które się na tym znajdą, nie jest trudnym tematem, ale mimo wszystko stworzenie odpowiedniej strony, z odpowiednią grafiką, zdjęcia i wszystkim innym, może być bardzo czasochłonne. Minimalny czas powstawania strony internetowej to 21 dni, ale czas może się wydłużyć w zależności od tego, jaka zostanie podpisana umowa i jaki maksymalny czas wykonania strony internetowej zostanie podany.

Standardowe mechanizmy

Do mechanizmów, które projektowanie stron internetowych musi uwzględnić należą:

  • automatyczne wspomaganie pozycjonowania,
  • system statystyk odwiedzin Google Analytics
  • dostęp do panelu zarządzania stroną w wyszukiwarce Google,
  • dostosowanie do wymogów ustawy o prawie telekomunikacyjnym,
  • instrukcja obsługi,
  • integracja z serwisami społecznościowymi,
  • mechanizmy automatycznie przyspieszające ładowanie strony,
  • zaawansowane zabezpieczenia przed włamaniami
  • automatyczne tworzenie kopii zapasowych na wypadek awarii.

Warto założyć profesjonalnie własną stronę internetową, ponieważ tylko wtedy strona będzie w stu procentach wykonana w taki sposób, jak być powinna. Samodzielne wykonanie strony internetowej nie tylko jest bardzo trudne, ale również czasochłonne i może przynieść naprawdę wiele kłopotów, dlatego warto się zastanowić.

Jeśli interesuję Cię usługa projektowania stron Lublin, zachęcamy do zapoznania się z ofertą agencji interaktywnej RSO, która posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.