Redakcja 29 maja 2020

Każdy ma wiele różnych pomysłów na własne podróże i najczęściej są to podróże w interesujące, jak i zagraniczne miejsca. Takich miejsc jest sporo i nie sposób wszystkie w swoim życiu zobaczyć. Jednak dla wielu osób atrakcyjnym kierunkiem jest teraz Monachium.

Monachium to miasto w Niemczech, położone jest na Wyżynie Bawarskiej, nad rzeką Izarą. Jest to miasto, w którym można bardzo wiele zobaczyć oraz bardzo dużo się nauczyć. Jak zatem pojechać do Monachium i co zobaczyć?

Podróż do Monachium

Do Monachium można się dostać różnymi rodzajami transportu osobowego, ale coraz więcej osób decyduje się na podróż busem do Monachium. Takie przejazdy nie są drogie oraz podróż nie trwa bardzo długo, a zaoszczędzone pieniądze na podróży można wykorzystać na zwiedzanie.

Ceny w Monachium

Należy podkreślić, że cała Bawaria niestety nie należy do najtańszych regionów Niemiec, ale dzięki wielu dostępnym rozwiązaniom można nawet bardzo dużo zmniejszyć koszty zwiedzania Monachium lub całej Bawarii.

Co można zobaczyć w Monachium?

Warto wspomnieć, że Monachium jest idealnym miejscem do tego, aby się tam pojawić, ponieważ jest naprawdę wiele różnych miejsc, które warto zobaczyć. Do tych miejsc należą przede wszystkim:

  • stadion FC Bayern – opcja idealna dla fanów futbolu,
  • kompleks olimpijski,
  • atrakcje związane z księstwem i królestwem Bawarii,
  • hale piwne, w których można napić się pysznego niemieckiego piwa, z którego ten region oczywiście słynie,
  • Plac Mariacki w Monachium
  • Nymphenburg Palace,
  • Muzeum BMW.

I wiele, wiele innych miejsc jest wartych zobaczenia i sprawdzenia, co w nich jest pięknego.

Ceny noclegów

Ceny noclegów w Monachium są bardzo różne, ponieważ zależne są od tego, czy znajdują się w centrum, czy na obrzeżach. Na cenę wpływa również wybór hotelu, mieszkania lub pokoju. Poza tym cena zależy od dni pobytu. Przed wyjazdem warto poszukać kilku opcji, aby znaleźć tą najbardziej korzystną, ponieważ ceny mogą być często bardzo wysokie, z racji tego, że jest to duże miasto oblegane przez turystów.

Jaką porą roku pojechać?

Do Monachium można pojechać każdą porą roku, ale najlepszymi porami jest wiosna oraz lato ze względu na pogodę, która umożliwia zwiedzenie większej ilości obiektów. Minusem w wyborze takiej pory lata jest tylko to, że jest wielu turystów.

Jak widać – podróż busem do Monachium jest jak najbardziej możliwa. Trzeba tylko znaleźć odpowiedniego przewoźnika, termin podróży i można pojechać w pięknie i malownicze miejsca, korzystając z uroków podróży, ponieważ po drodze można podziwiać piękne widoki.